GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 3818260
*
nr 381 8260
Skålfat
keramik, Xenia, dia 33 (skador)
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 15:04:34
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skador skålfat xenia
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:03
-
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 19:25
*
Skålfat
nr 381 8260
Skålfat
keramik, Xenia, dia 33 (skador)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 15:04:34 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skador skålfat xenia
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:03 -
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 19:25